Švica ugnala Japonsko, Nemci tokrat komaj preko Arabcev

Alex Livesey, Getty Images Sport

Na generalki pred SP v Rusiji je danes Švica premagala Japonsko z 2:0. Nemci pa znova niso bili prepričljivi, saj so Savdsko Arabijo ugnali samo z 2:1.

Ekipa Vladimirja Petkovića je pred domačimi gledalci v Lugano premagala Japonsko z 2:0.

V 42. minuti je kazenski udarec uspešno realiziral Ricardo Rodriguez, v drugem delu pa je zmago nad Japonci potrdil Haris Seferovič z golom v 82. minuti. Japonska je ne glede na rezultat na semaforju pokazala več vendar še drugič zapored ni uspela doseči zadetka.

Nemčija pa je na zadnji prijateljski tekmi pred začetkom SP v Rusiji, kjer bodo tudi branili naslov samo z 2:1 premagala Savdsko Arabijo. Tokrat je Elf v primerjavi z zadnjo tekmo, ko so varovanci Joachima Lowa izgubili z Avstrijo začel s svojo zelo močno enajsterico.

V prvem polčasu je bila njegova ekipa dominantna in že v osmi minuti povedla, ko je gol zabil mladi napadalec Timo Werner. V 43. minuti so branilci naslova povedli z 2:0, nesrečno pa je žogo v lastno mrežo spravil Omar Hawsawi.

V drugem polčasu, ko je prišlo do nekaj zamenjav je bilo srečanje malce bolj izenačeno. Še bolj napeto pa je bilo od 84. minute dalje, ko je zadel Al Jassim, vendar kaj več kot častnega zadetka njegovim soigralcem ni uspelo zabiti.