Brazilci ugnali Avstrijo, Neymar znova med strelci

Nogometaši Brazilije so na zadnji pripravljalni tekmi pred svetovnim prvenstvom v Rusiji pokazali, zakaj veljajo za ene izmed večjih favoritov za osvojitev naslova. Na Dunaju so s 3:0 brez težav odpravili Avstrijce.

Brazilci so prvi zadetek ob terenski premoči dosegli v 36. minuti, ko je od daleč streljal Marcelo, žoga pa se je odbila do Gabriela Jesusa, ki je brez težav zadel za 1:0.

Za drugi gol je poskrbel Neymar, ki je potrdil, da se vrača v formo po februarski poškodbi noge. Brazilski virtuoz je po podaji Williana poskrbel za potezo tekme, saj je pred zaključkom mojstrsko preigral Aleksandra Dragovića. Neymar je tako zadel še na drugi zaporedni tekmi, tokrat pa je srečanje začel v prvi postavi.

V 69. minuti je piko na i zanesljivi zmagi postavil Philippe Coutinho, ki je izkoristil podajo Roberta Firmina.

Petkratni svetovni prvaki mundial v Rusiji začenjajo 17. junija, ko se bodo v skupini E pomerili s Švico, nato pa jih čakata še obračuna s Kostariko in Srbijo.