Hierro nov španski selektor!

Getty Images

Kakšen preobrat! Potem, ko je španski selektor Julen Lopetegui oznanil, da bo po koncu prvenstva prevzel moštvo Reala, ki je zanj Španski nogometni zvezi že odplačal odkupno klavzulo, so iz zveze sporočili, da so se odločili, da Lopeteguija odpustijo. V Rusiji ga bo nadomestil Fernando Hierro.

Getty Images

Dva dni pred prvo njihovo tekmo na letošnjem svetovnem prvenstvu v Rusiji proti Portugalski, je Španija ostala brez selektorja Julena Lopeteguija, so poročali španski mediji, kasneje pa je novico potrdil tudi predsednik španske zveze Luis Rubiales.

Glavni razlog za spor in odpustitev Lopeteguija je, da Real Madrid v torek že objavil ime svojega naslednika Zinedina Zidana in namera, da bi španski selektor po prvenstvu prevzel vodenje kraljevega kluba,  je vodstvo španske zveze potrdilo na izredni konferenci v Krasnodarju.

Tudi Andres Iniesta in Sergio Ramos sta skušala prepričati selektorja Lopeteguija, da počaka z novico in odhodom ter da se lahko povsem osredotoča na prvenstvo, zato je bila jeza ob novici, da je prevzel galaktike znotraj ekipe toliko večja.

Že smo pisali, da je Real odplačal odkupno klavzulo za Lopeteguija v višini dva milijona evrov, je pa zanimivo, da je zdaj nekdanji španski selektor le tri teden nazaj s špansko nogometno zvezo obnovil pogodbo in jo podaljšal do leta 2020.

Hierro je nadomestil odpuščenega Lopeteguija, gre pa za 50-letnega nekdanjega vrhunskega nogometaša, ki pa ima skromne trenerske izkušnje, saj je doslej vodil le drugoligaški klub Real Oviedo. Med letoma 1989 in 2002 je Hierro igral za Real in zbral tudi 89 nastopov za reprezentanco.