"Pogba je boljši od vseh članov šampionske ekipe 1998!"

Aurelien Meunier Getty Images Sport

Paul Pogba je bolj talentiran od vseh članov francoske reprezentance, ki je leta 1998 osvojila naziv svetovnih prvakov, pravi Marcel Desailly, eden izmed članov neverjetne ekipe izpred 20 let.

Marcel Desailly je nosil dres francoske reprezentance od leta 1993 do 2004 in za galske peteline odigral kar 116 tekem. V tem obdobju so nogometaši Francije postali svetovni prvaki leta 1998, dve leti kasneje pa je zlata generacija osvojila še Euro.

Pred začetkom Svetovnega prvenstva v Rusiji so pričakovanja Francozov zelo visoka, veliko upanja pa javnost polaga na ramena vezista Manchester Uniteda Paula Pogbaja.“Pogba je bolj talentiran od katerega koli nogometaša iz moje generacije, ki je igral na teh položajih. Dolgo je že pod pritiskom, a vsi vemo, da je velik talent. Hkrati pa mislim, da od njega pričakujemo preveč. On lahko naredi razliko v moštvu, a tudi ostali nogometaši morajo opraviti svoje delo,” je dejal Desailly.

Francija bo na mundialu v skupinskem delu igrala proti Avstraliji, Peruju in Danski.