Rusi za začetek "napolnili" Savdsko Arabijo

Na prvi tekmi svetovnega prvenstva je gostiteljica Rusija eno Savdsko Arabijo premagala kar s 5:0.

Prvi se je med strelce 21. svetovnega prvenstva vpisal Jurij Gazinski. V 12. minuti je z leve strani podal Golovin, Gazinski pa je za svoj prvi reprezentantni gol natančno meril z glavo. Na 2:0 je v 43. minuti povišal rezervist Denis Čerišev, igralec Villarreala. V kazenskem prostoru je najprej na tla poslal dva branilca Savdske Arabije, nato opravil še s tretjim in z natančnim strelom matiral vratarja Al Majoufa.

Savdijci so imeli v prvem polčasu večjo posest žoge, a jim ni uspela pravzaprav nobena omembe vredna akcija. Le v 56. minuti so nekoliko zagrozili, vendar Mohamad Al Sahlavi ni izkoristil nevarne podaje pred ruski gol. Tretji zadetek so Rusi dosegli po 71 minutah igre. Kombinirala sta Zobnin in Golovin, ki je žogo poslal pred gol, Artjom Dzjuba pa je le 89 sekund po vstopu v igro (drugi najhitrejši gol rezervista na SP-jih) našel pot do tekmečeve mreže, pri čemer mu je pomagala tudi naivna obramba tekmeca.

Zadnja zadetka sta padla v sodnikovem podaljšku. Najprej je za svoj drugi zadetek imeniten strel sprožil Čerišev, nato je bil uspešen še Golovin.