Messi zapravil enajstmetrovko in ostal brez zmage

Marcelo Endelli/Getty Images

Prvi dvoboj skupine D med Argentino in Islandijo na svetovnem prvenstvu v Rusiji se je končal brez zmagovalca (1:1).

Aktualni svetovni podprvaki so hitro prevzeli pobudo in rahlo terensko premoč kronali v 19. minuti. Po podaji v kazenski prostor, si je Sergio Aguero ustvaril nekaj prostora in učinkovito zaključil za 1:0.

Gavči so v vodstvu uživali zgolj štiri minute. Gylfi Sigurdsson je poslal ostro podajo pred argentinska vrata, kjer je Willy Caballero žogo uspel odbiti, toda le do Alfreda Finnbogasona, ki je odbito žogo uspel spraviti v mrežo.

Argentinci so tudi po izenačenju še naprej prevladovali na igrišču, Islandci pa so se uspešno branili. Najlepšo priložnost za novo vodstvo so imeli Argentinci v 63. minuti, ko je Magnusson v kazenskem prostoru podrl Mezo. Odgovornost je prevzel Messi, a streljal preslabo, da bi lahko ukanil Halladrssona v vratih Islandije.

Messi je v zaključku srečanja še nekajkrat poizkušal, vendar vedno znova obstal pred čvrstim in zanesljivim obrambnim zidom Islandije, ki je tako v nasprotju s pričakovanji mundial začela z veliko točko proti svetovnim podprvakom.