Kane Angliji v podaljšku zagotovil zmago proti Tuniziji

Dan Mullan/Getty Images

Angleška nogometna reprezentanca je v 1. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Volgogradu premagala Tunizijo z 2:1 (1:1). Že pred tem je v skupini G Belgija v Sočiju ugnala Panamo s 3:0 (0:0).

Anglija je na svoji prvi tekmi na letošnjem SP v Rusiji z velikanskimi težavami vknjižila prvo zmago. Junak otočanov pa je bil z dvema zadetkoma Harry Kane.

Angleži so povedli po zelo dobrem uvodu v srečanje, 11. minuta se je pisala, ko je prvič udaril napadalec Tottenhama. Že pred tem je v 4. minuti prazna vrata zgrešil Raheem Sterling.

Po četrt ure je zelenico zapustil vratar Tunizije Mouez Hasen, ki si je poškodoval levo ramo. Vstopil je Faruk Ben Mustafa.

Po vodstvu so Angleži popustili, Tunizijci pa so vzpostavili ravnotežje na igrišču. In v 35. minuti prišli do enajstmetrovke, ko je Kyle Walker z roko v obraz zadel Fakredina Bena Jusefa. Priložnost je z uspešnim strelom izkoristil Ferjani Sassi.

V drugem polčasu so Angleži prevladovali, vendar si pravih priložnosti niso ustvarili. In ko je že kazalo na delitev točk in velik uspeh Tunizije je slednjim srca zlomil Kane, ki se je po podaji s kota znašel sam pred vrati in zadel za težko prigarano zmago z 2:1.

Na prvi tekmi v skupini je Belgija s 3:0 ugnala Panamo.