Senegal pleše – edine afriške točke prvega kroga SP!

Reprezentanca Senegala je na SP v nogometu prišla do treh točk proti Poljski in si tako po prvem krogu v skupini H sedaj deli prvo mesto z Japonsko. Varovanci selektorja Aliouja Cisseja so Roberta Lewandovskega in soigralce v Moskvi ugnali z 2:1.

Senegal je edina izmed petih afriških ekip na zaključnem turnirju, ki je prišla do točk v prvem krogu SP, potem ko so Egipt, Maroko, Nigerija in Tunizija vse doživele poraz.

Za zmago “Levov iz Terange” sta zadela Thiago Cionek (avtogol) in Mbaye Niang, prvi poljski gol na turnirju pa je delo Grzegorza Krychowiaka

Senegalci so povedli v 36. minuti, ko je z roba kazenskega strela pomeril Idrissa Gueye. Slaboten strel bi Wojciech Szczęsny skoraj zagotovo ukrotil – če bi sploh šel v gol – a je žogi smer z nogo ponesreči spremenil Cionek ter poskrbel za vodstvo Afričanov in tudi rezultat polčasa.

V drugem so si Poljaki v 60. minuti privoščili amatersko napako. Visoko žogo je proti svojemu vratarju z glavo poslal Krychowiak, Szczęsny in Jan Bednarek se nista mogla dogovoriti, kdo bo posredoval, Niang pa se je samo “zahvalil” in žogo odpeljal mimo obeh v prazno mrežo.

Poljaki so bili nato nekoliko bolj nevarni,Krychowiak je, po enem izmed predložkov v kazenskih prostor, nekaj minut pred koncem, lepo meril z glavo in postavil končni izid.