Suarez jubilej proslavil z golom za napredovanje

Reprezentanca Urugvaja si je z minimalno zmago proti Savdski Arabiji (1:0) že zagotovila nastop v osmini finala.

Edini zadetek na tekmi je dosegel prvi zvezdnik Urugvaja Luis Suarez, ki je tako na najlepši možni način proslavil svoj 100. nastop za svojo reprezentanco. Z golom je postal tudi prvi Urugvajec, ki je gol dosegel na treh različnih mundialih (2010, 2014, 2018).

Savdijci so svojo drugo tekmo na turnirju začeli precej bolje in v uvodu pritisnili na vrata Urugvaja. Priložnosti si niso priigrali, Urugvaj pa je prvič zapretil v 13. minuti, ko je z ugodnega položaja čez gol nameril Edison Cavani. Le nekaj trenutkov zatem je z mrtvega kota poskusil še Suarez, ki pa je v 23. minuti izkoristil napako vratarja Al Ovaisa. Carlos Sanchez je izvedel kot, savdski vratar je slabo ocenil let žoge, napadalec Barcelone pa je z neposredne bližine izkoristil njegovo darilo. Do konca prvega polčasa so Savdijci skušali napadati, a so bili pri podajah premalo zbrani.

V drugem polčasu smo spremljali pravo uspavanko, edino priložnost pa so si v 62. minuti priigrali Urugvajcu. Cavani je stekel v protinapad in v kazenski prostor poslal uporabno žogo, Sanchez pa je bil z glavo nenatančen.

Reprezentanci Urugvaja in Rusije sta si tako po 2. krogu skupinskega dela že zagotovili nastop v osmini finala, boj za prvo mesto v skupini A pa bo odločila medsebojna tekma, ki je na sporedu 25. junija.

Ob 20.00 je na vrsti še zadnja današnja tekma. V skupini B se bo Španija pomerila z Iranom.