Mbappe Francijo popeljal v osmino finala

Kylian Mbappe je zadel za drugo zmago Francije na svetovnem prvenstvu in za uvrstitev v osmino finala.

Francozi so na začetku prvega polčasa nizali priložnosti, najprej je v 11. minuti poskusil Antoine Griezmann, a je slabo nameril. Za njim je s strelom od daleč perujskega vratarja skušal presenetiti Paul Pogba, najbližje zadetku pa je bil Raphael Varane, ki je po podaji iz kota streljal z glavo, žoga je švignila mimo perujskih vrat. Griezmann je imel priložnost tudi v 16. minuti, streljal je iz bližine, z obrambo se je izkazal Pedro Gallese.

Perujci so do prve priložnosti prišli šele v 31. minuti, Christian Cueva je podal žogo v kazenski prostor, tam pa je s strelom iz prve poskusil kapetan Paolo Guerrero, Hugo Lloris, ki je vknjižil stoti nastop za galske peteline, je upravičil vlogo enega najboljših vratarjev sveta.

Pogba je nato dal globinsko podajo Kylianu Mbappeju, ta pa se ni najbolje znašel, s peto je zgrešil žogo. A le nekaj minut pozneje se je nogometaš PSG-ja odkupil z vodilnim golom (1:0). Največji delež je opravil Pogba, ki je ukradel žogo Peruju, začel je akcijo, lepo je zaposlil Olivierja Girouda, ki je streljal, a na mestu je bila obramba Peruja. Do odbite žoge je prišel Mbappe, ki je žogo porinil v prazen gol.

V 50. minuti je Francoze rešila vratnica, Pedro Aquino je silovito streljal z več kot 20 metrov, zadel pa je okvir vrat. Perujci so zapretili s strelom od daleč tudi v 66. minuti, strel Luisa Advincule pa je bil previsok. Avdincula je v 74. minuti podal žogo na drugo stran vrat, z volejem je poskusil Jefferson Farfan, a je zadel zunanji del mreže.