Kaj se dogaja z Messijem? Njegova najslabša predstava?

Clive Mason, Getty Images Sport

Argentina je znova razočarala - po neprepričljivem remiju na uvodu z Islandijo (1:1), so jih na drugi tekmi mundiala v Rusiji Hrvati povozili s 3:0.

Lionel Messi, po mnenju mnogih najboljši nogometaš vseh časov, je odigral naslednjo tekmo v nizu, ki jo bo poskušal čim hitreje pozabiti. Kako neučinkovit je bil proti Hrvatom, morda še najbolje opiše podatek, da se je v prvem polčasu žoge večkrat dotaknil celo argentinski čuvaj mreže Willy Caballero (22-20).

Messi ni blestel niti v drugem polčasu, navijači so zaman čakali na njegove prepoznavne prodre v osrčje kazenskega prostora, njegova statistika ob zaključku dvoboja pa je bila naslednja – 47 stikov z žogo (najmanj na vseh njegovih dvobojih na SP), 23 podaj in samo en strel proti vratom nasprotnika.

Od zadnjega zadetka Messija na mundialu je preteklo že 675 minut. Argentini in Messiju po zgolj eni osvojeni točki na dveh tekmah časa zmanjkuje, na zadnji tekmi skupinskega dela gavče čaka Nigerijo.