Preobrat v Kaliningradu za zmago Švice nad Srbijo

Clive Rose, Getty Images Sport

Švicarji so z 2:1 porazili reprezentanco Srbije v drugem krogu mundiala v Rusiji. Srbi so po prvem polčasu sicer vodili, a so Švicarji v drugem polčasu prišli do popolnega preobrata. Zagotovo se bo še govorilo o nedosojeni enajstmetrovki Srbiji, ki zdaj potrebuje zmago nad Brazilijo.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Prvi polčas je pripadel Srbiji, ki ji prišla do vodstva po zgodnjem golu Aleksandra Mitrovića. Po začetnem pritisku so se malo umirili, a po dveh priložnostih Švice preko Džemailija so zopet odgovorili z napadom. Dušan Tadić je z dobrim predložkom našel Mitrovića, ki je nato premagal Zomerja.

Srbija je imela še dve priložnosti, da bi v prvem polčasu povečala vodstvo. Najprej je sijajno streljal Dušan Tadić, v samem zaključku polčasa pa sta priložnost zapravila Duško Tosić in Nemanja Matić.

Že na začetku drugega polčasa so Švicarji izenačili. Granit Xhaka je prejel podajo z leve strani in na razdalji okrog 20m od gola natančno meril za 1-1.

Srbija je bila po tem zadetki oškodovana za enajstmetrovko. Po podaji Tadića v kazenskem prostoru je bil Mitrović na žogi, a sta ga švicarska branilca po hokejsko spravila na tla. Nemški sodnik Felix Brich je dosodil prekršek v napadu in ni niti razmišljal o pregledu posnetka.

Splošno gledano je Srbija znatno slabše odigrala drugi polčas, nasprotniku je dovoljevala pogostejše napade, kontrolo igre in večjo posest žoge, kar so Švicarji izkoristili v 89. minuti s hitrim proti napadom, ko je zadel Xherdan Shaqiri.

SRBIJA – ŠVICA 1-2

(Mitrović 5, Xhaka 52., Shaqiri 90.)

Tako je Srbija po dveh krogih skupinskega dela na tretjem mesti s tremi točkami. Vodi Brazilija s štirimi in prav toliko jih ima Švica, ki pa je na drugem mestu zaradi slabše gol razlike. Kostarika je brez točk.

V tretjem krogu se bosta pomerili Srbija in Brazilija ter Švica in Kostarika. Obe tekmi se igrata istočasno, v sredo, 27.6. ob 20h.