Srbi besni zaradi sojenja, Milošević potrdil pritožbo

Po bolečem porazu proti Švici (1:2) v 2. krogu skupinskega dela letošnjega mundiala v Rusiji, je bilo v srbskem taboru pričakovano vroče. Kritike so letele predvsem na račun sojenja.

Srbi so tretjo petkovo tekmo sicer začeli odlično in s krasnim zadetkom Aleksandarja Mitrovića hitro povedli. Švicarji so nato v drugem polčasu poskrbeli za preobrat in se razveselili velike zmage. Za izenačenje je najprej poskrbel Granit Xhaka, za vse tri točke pa je tik pred iztekom rednega dela srečanja zadel Xherdan Shaqiri.

Po tekmi so bili v taboru Srbije razjarjeni predvsem zaradi neprepričljivega sojenja. Glavni sodnik dr. Felix Brych jih je najbolj razburil predvsem ob nedosojeni 11-metrovki po dobri uri igre, ko je Mitrović po pravi rokoborbi z dvem Švicarjema padel po tleh. Glavni sodnik se ni odločil za ogled videoposnetka, dogajanje pa na koncu ocenil kot prekšrek srbskega nogometaša.

Bele orle je to tako razjezilo, da so na Mednarodno nogometno zvezo (FIFA) takoj po tekmi poslali pritožbo. “Na Fifo smo naslovili uradno pritožbo. Nikoli nisem uporabljal izgovorov. Izgubili smo že veliko tekem, še veliko jih bomo. Toda letos je bil uveden sistem VAR. Na obeh dozdajšnjih tekmah smo doživeli enako situacijo. Tudi proti Kostariki se sodnik ni odločil za ogled videoposnetka, tokrat je bila odločitev še bolj škandalozna, saj je gospod prekršek dosodil celo nam,” je pojasnil podpredsednik srbske nogometne zveze Savo Milošević in dodal: “Zakaj smo zatorej sploh uvedli VAR? Sodniki imajo priložnost, da petkrat, desetkrat pogledajo isti posnetek. Na zelenici so se odločili napačno, iz nadzorne sobe bi jim morali sporočiti, da so se zmotili.

Srbi so se po porazu znašli v izredno težkem položaju. Na lestvici skupine E imajo po dveh odigranih tekmah tri točke, kar zadošča za tretje mesto. V zadnjem krogu Srbijo čaka zahteven obračun z vodilno Brazilijo, medtem ko se bodo drugouvrščeni Švicariji pomerili z že odpisano Kostariko.

Zelo nam je težko. Na koncu je izpadlo, da je samo ena takšna podrobnost, kot je bila nedosojena 11-metrovka, odločila potek celotnega srečanja. A tu bi lahko povedli z 2:1. Zdaj govorimo o slabih desetih minutah v končnici tekme, nihče pa ne bo govoril o tem, kako smo ‘razbili’ Švicarje v prvih 70 minutah tekme, kljub temu, da je bilo sojenje zares škandalozno. Med drugim smo za vsak prekršek dobili rumeni karton,” je o tekmi še povedal Milošević.