Brazilci prek Srbije do zmage v skupini E

Nogometaši Brazilije so v Moskvi z 2:0 ugnali Srbijo, ki svetovno prvenstvo v Rusiji zapušča po skupinskem delu. V izločilne boje se je iz skupine E prebila še Švica, ki je Nižnem Novgorodu remizirala s Kostariko (2:2).

Brazilci, ki jim je na stadionu Spartaka v Moskvi zadoščal že remi, so tekmo začeli odločno in zapretili že v 4. minuti, ko je bil Gabriel Jesus sicer v prepovedanem položaju, a hkrati tudi zapravil sijajno priložnost. V 25. minuti je Gabriel Jesus dobro podal Neymarju, ki je z leve strani namučil Stojkovića.

Srbi so prvič zapretili v 34. minuti. Dušan Tadić je podal v kazenski prostor, s težkega položaja pa je zgrešil Aleksandar Mitrović.

Le dve minuti zatem so Brazilci povedli. Natančno podajo Philippa Coutinha je izkoristil Paulinho, ki je ušel neprevidni srbski obrambi in lobal Vladimirja Stojkovića.

V drugem polčasu so Srbi počasi prevzemali pobudo in nanizali nekaj nevarnih akcij. V 56. minuti je kazenski prostor dobro podal Ljajić, Miranda pa je žogo še uspel izbiti v kot. Ob napadalni igri Srbije se je začelo odpirati kar nekaj prostora za brazilske protinapade. Prvi je zapretil Neymar, ki ga je zaustavil Stojković.

Najlepšo priložnost za izenačenje so Srbi zapravili v 61. minuti, ko je Ante Rukavina krasno podal Mitroviću, žogo pa je z golove črte zbil Thiago Silva. Mitrović je z glavo poskusil še v 65. minuti, takrat se je z obrambo izkazal Alisson. Vmes je priložnost zapravil še Sergej Milinković-Savić.

Neizkoriščene priložnosti so se maščevale že v 68. minuti, ko je Neymar izvedel kot, Thiago Silva pa je po prerivanju v kazenskem prostoru z glavo zadel ob bližnji vratnici.

Srbi so se po zaostanku z dvema goloma predali, Brazilci pa so še dvakrat zapretili prek Neymarja, ki pa ni uspel premagati Stojkovića.

Brazilijo v osmini finala čaka obračun z Mehiko.

Švicarji dvakrat vodili, na koncu pa remizirali s Kostariko

Reprezentanca Kostarike je bila po dveh poraziv v uvodnih dveh krogih skupinskega dela odpisana, a se v Nižnem Novgorodu ni predala. Kostarika je v uvodnih 10 minutah dvakrat zadela okvir vrat, a v prvem polčasu še naprej ostala edina reprezentanca brez gola na mundialu v Rusiji. Švicarji so povedli v 31. minuti, ko je zadel Blerim Džemaili.

Kostarika je izenačila v 56. minuti, ko je z glavo zadel Kendall Waston. Navijači so morali na naslednja zadetka čakati vse do konca obračuna. V 88. minuti je Josip Drmić zadel za Švico, za izenačenje pa je v sodnikovem dodatku z avtogolom poskrbel vratar Yann Sommer.

Švica se bo v osmini finala pomerila s Švedsko.