Najslabša tekma prvenstva prinesla zmago Belgiji

Gett Images/ Laurence Griffiths

Adnan Januzaj je odločil katastrofalno uspavanko med Belgijo in Anglijo. Belgijci so končali na prvem mestu v skupini in bodo v osmini finala igrali z Japonsko, Anglija pa s Kolumbijo.

V uvodnih minutah so imeli Angleži sicer terensko premoč, a v napadu so bili vseeno nevarnejši Belgijci. Že v 6. minuti je Youri Tielemans z razdalje ogrel dlani Jordana Pickforda, štiri minute pozneje je angleški vratar v kazenskem prostoru storil napako, a je na njegovo srečo žogo z golove črte izbil Gary Cahill. Varovanci Garetha Southgata so stavili na predložke z bočnih položajev, še najbolj dejaven je bil Trent Alexander-Arnold, ki je nekajkrat pred vrata poslal izvrstne predložke, ki pa niso obrodili sadov.

Že na začetku drugega polčasa so Belgijci povedli, vodstvo jim je zagotovil Januzaj. Nekdanji napadalec Manchester Uniteda, ki si kruh trenutno služi pri Real Sociedadu, je lepo preigral Dannyja Rosa in z levico z diagonalnim strelom plasiral žogo pod prečko. Pickford ni imel nikakršnih možnosti. 0:1. Po zadetku je zapihal svež veter v belgijsko jadro, ekipa Roberta Martineza je v naslednjih minutah nekajkrat pritisnila na obrambo nasprotnika, vendar neuspešno. V 65. minuti se je nato Marcusu Rashfordu ponudila izjemna priložnost. Po lepi globinski podaji se je znašel iz oči v oči s Courtoisom, a je slednji dobil dvoboj.