Messi odhaja domov – Mbappe pokopal Argentino

Francija si je kot prva reprezentanca na svetovnem prvenstvu v Rusiji zagotovila mesto v četrtfinalu, potem ko je v pravi nogometni poslastici v Kazanu s 4:3 odpravila Argentino. Glavni krivec za razočaranje pri Lionelu Messiju in soigralcih Kylian Mbappe z dvema zadetkoma.

Komaj 19-letni Kylian Mbappe je na prvi tekmi osmine finala potrdil, da ga brez kančka dvoma lahko štejemo med naslednike Cristiana Ronalda in Lionela Messija. Že v uvodu srečanja je izsilil enajstmetrovko, iz katere so galski petelini povedli, v odločilnem delu srečanja pa se je dvakrat poigral z argentinsko obrambo in odločil srečanje.

Francozi so povedli v 13. minuti. Marcos Rojo je v kazenskem prostoru zrušil prehitrega Mbappeja. Iranski sodnik Alireza Fagani je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek pretvoril Antoine Griezmann. Zvezdnik Atletica je že pred tem v 9. minuti s prostega strela stresel prečko. Argentinci so se vrnili v 41. minuti, ko je s približno 25 metrov od vrat silovito sprožil Angel Di Maria in s strelom v levi zgornji kot matiral Hugha Llorisa. Evrogol 1.

Za prvi preobrat na srečanju je v 48. minuti poskrbel Gabriel Mercado. Branilec argentinske reprezentance je po strelu Messija pred vrati spremenil smer žogi in Lloris je bil še drugič premagan.

Francozi so se izenačenja veselili deset minut kasneje, ko je branilec Benjamin Pavard z izjemnim diagonalnim strelom iz roba kazenskega prostora premagal Franca Armanija. Evrogol 2. Že deset minut kasneje so galski petelini vodili s 4:2. Mbappe je sprva zadel v 64. minuti s strelom iz leve strani kazenskega prostora, nato pa še v 68.

Gavči so gol priključka dosegli prepozno. V 93. minuti je po lepi podaji Messija z glavo zadel rezervist Sergio Agüero, ki je poskrbel zgolj za kozmetični popravek rezultata.

Francoze v četrtfinalu čaka boljši iz dvoboja med Urugvajem in Portugalsko.