Po Messiju se poslavlja tudi CR

Čeprav sta za nami šele prva dva obračuna osmine finala, že smo na svetovnem prvenstvu v Rusiji ostali brez Lionela Messija in tudi Cristiana Ronalda. Za zvezdnika Portugalske in njegove soigralce je bil usoden Urugvaj oziroma dvakratni strelec ob zmagi z 2:1 Edinson Cavani.

Cristiano Ronaldo je bil prvi mož Portugalske v skupinskem delu, proti Urugvaju pa vsega ni zmogel sam. Najboljši nogometaš na svetu je imel ob vsakem stiku z žogo ob sebi ekspresno nekaj nasprotnih nogometašev, ki so ga vselej hitro zaprli in omejili. Na drugi strani sta Luis Suarez in Edinson Cavani še enkrat več potrdila, da tvorita enega najboljših reprezentančnih tandemov in prvim svetovnim prvakom v zgodovini zagotovila četrtfinalni obračun proti Franciji, ki je v prvem obračunu osmine finala domov poslala Lionela Messija.

V Sočiju je prvi zadetek padel že v sedmi minuti. Cavani je z desne strani lepo podal do Suareza, ki mu je vrnil z dolgo podajo na drugo vratnico. Napadalec PSG-ja je lepo vtekel in z glavo ob prvi vratnici premagal Rui Patricia.

Portugalci so imeli v nadaljevanju rahlo terensko premoč, vendar brez resnejših priložnosti. Urugvajski branilci so dobro pazili na Ronalda, preostali Portugalci pa si niso pripravili omembe vrednih priložnosti. Aktualni evropski prvaki so do izenačenja le prišli v 55. minuti. Z leve strani je pred vrata podal Raphael Guerreiro, Ronaldo je na sebe potegnil dva branilca, kar je s pridom izkoristil Pepe in z glavo izenačil na 1:1.

Samo sedem minut kasneje so Urugvajci znova vodili. Rodrigo Bentancur je Cavaniju (kasneje je moral zaradi poškodbe predčasno iz igrišča) podal na rob kazenskega prostora, slednji pa je z notranjim delom stopala mojstrsko zadel v daljši kot vrat Patricia. Portugalci so do konca srečanja poskušali priti do izenačenja, v igro je prišel tudi Ricardo Quaresma, vendar brez uspeha. Urugvajska obramba, ki v predtekmovanju sploh ni klonila, je brez večjih težav zdržala vse nalete in poskrbela, da najboljša nogometaša na svetu že pakirata kovčke.