Švedska po zaslugi Forsberga preko Švice do četrtfinala

Švedska nogometna reprezentanca je predzadnja četrtfinalistka svetovnega prvenstva v Rusiji. V Sankt Peterburgu je v osmini finala premagala Švico z 1:0 (0:0). Zadnjo četrtfinalistko bo dal obračun ob 20.00 v Moskvi med Kolumbijo in Anglijo.

Švedska se veseli uvrstitve v četrtfinale, kjer jih čaka zmagovalec večernega dvoboja Anglija – Kolumbija. Skandinavci so še enkrat več pokazali karakter in tokrat z minimalnih 1:0 ugnali Švico, ki odhaja domov. Tekmo je sodil Damir Skomina.

Prvi polčas je bil dokaj izenačen malce več so imeli žogo v svoji posesti Švicarji, kar pa jim kaj dosti ni pomagalo. V drugem pa se je igra vendarle malce razživela, še posebej pa je bilo vroče v 66. minuti, ko so rumeni zadeli in povedli po golu Emila Forsberga. Švica je poizkušala na vse možne načine, vendar nikakor jim ni uspelo priti do izenačenje. V podaljšku je Skomina Michaelu Langu pokazal še rdeči karto po pregledu VARa pa je dosodil prosti strel. Časa je zmanjkalo in Švicarji sklonjenih glav zapuščajo prvenstvo.

S Švedi se bo v četrtfinalu pomerila boljša reprezentanca v večernem dvoboju med Anglijo in Kolumbijo.