Rooney: "We believe."

Laurence Griffiths/Getty Images

Najboljši strelec v zgodovini angleške nogometne reprezentance Wayne Rooney je prepričan, da se lahko Angleži po mnogih letih neuspeha spet povzpnejo na svetovni prestol.

“Fantje igrajo sijajno, ozračje v reprezentanci in okoli nje je fantastično. Moramo biti ponosni na njih in verjamem, da zmorejo iti do konca,” je dejal 32-letni Rooney na otvoritvi 200 milijonov dolarjev vrednega novega stadiona DC Uniteda, čigar dres bo nosil naslednja tri leta.

Bivši napadalec Evertona in Manchester Uniteda zaradi klubskih obveznosti ni v Rusiji, a vseeno skrbno spremlja vso dogajanje na mundialu.

Komaj čakam polfinale in tekmo proti Hrvaški, ne morem je dočakati. Prepričan sem, da se lahko približamo še korak bližje naslovu prvaka in nato trofejo prinesemo domov,” je samozavesten Rooney, ki bo v dresu DC Uniteda debitiral v nedeljo proti Vancouvru. k

Anglež bo uradno postal član kluba iz Washingtona v četrtek, ko se začne prestopni rok. Podpisal je triletno pogodbo vredno 12 milijonov evrov.

Matthias Hangst / Staff

Wayne je reprezentančni rekorder s 53 goli pred Bobbyjem Charltonom, ki jih je dosege 49 in Garyem Linekerjem z 48 zadetki.

Skupno je v dresu angleške izbrane vrste odigral 119 tekem, več od njega samo Peter Shilton, ki je zbral 125 tekem.