Kalinić je vendarle dobil medaljo

Clive Mason, Getty Images

Hrvaški reprezentanti so se odločili, da njihov soigralec Nikola Kalinić vseeno dobi srebrno medaljo s Svotovnega prvenstva v Rusiji, čeprav je bil po prvi tekmi turnirja izključen iz ekipe.

Selektor Zlatko Dalić je iz ekipe izključil napadalca Milana po prvem krogu na Mundialu v Rusiji, ker je na tekmi proti Nigeriji (2-0) zavrnil vstop v igro zaradi domnevne bolečine v hrbtu.

Hrvaška je v nadaljevanju prvenstva prišla do finala, kjer pa je izgubila proti Franciji s 4:2.

Po uvrstitvi Hrvaške v finale, se je takoj pojavilo vprašanje, ali bo tudi Kalinić dobil medaljo.

“Da je bil Kalinić ‘izgnan’ iz reprezentance, je premočna beseda. Po odločitvi selektorja ga je ta poslal domov in v nadaljevanju se je pokazalo za dobro odločitev. Kar se tiče medalje, kar jaz vem je, da bo Kalinić po odločitvi igralcev in strokovnega kadra prav tako dobil svojo,” je povedal tiskovni predstavnik Hrvaške nogometne zveze Tomislav Pacek.

Kalinić je za hrvaško izbrano vrsto do sedaj odigral 41 tekem in dosegel 15 zadetkov.