Danci v ligo narodov s šestoligaškimi igralci!

Martin Rose, Getty Images

Hud spor med dansko nogometno zvezo in igralci je rezultiral v popolnem kolapsu članske reprezentance, za katero bodo na prihodnjih tekmah igrali amateri.

Danska nogometna zveza (DBU) se pred pričetkom lige narodov ubada z naravnost neverjetnimi težavami. Zveza se s člani najmočnejše reprezentance ni uspela dogovoriti glede avtorskih pravic do uporabe imen in podob igralcev za tržne namene, kar je vodilo k temu, da bo Danska uvodno tekmo lige narodov odigrala v zasedbi, ki jo sestavljajo anonimni igralci danskih nižjeligaških klubov. Zveza je šla celo tako daleč, da je razmišljala o tem, da bi prihajajočo tekmo odigrali celo igralci danske futsal reprezentance, na seznamu vpoklicanih igralcev pa so celo nogometaši, ki igrajo v peti oziroma šesti danski ligi!

“Za prihodnost danskega nogometa je ključno, da imamo moštvo za naslednji dve tekmi in zato smo veseli, ker se je teh 24 igralcev odzvalo našemu vabilu. Tako smo se izognili kaznim in morebitni izključitvi iz mednarodnih tekmovanj,

” je povedal predstavnik danske nogometne zveze Kim Hallberg.

“Ta konflikt moramo rešiti, ne pa zgolj še poglabljati ran. Pripravljeni smo ponuditi roko, čeprav nas je DBU v prvem primeru zavrnila. Podaljšajmo obstoječi dogovor za en mesec. Tako bomo lahko odigrali obe tekmi in se nato v miru pogovorili. Ne bi razumel, če DBU ne bi hotela sprejeti te ponudbe. Dogovor je v veljavi dolga leta in zato bi ga lahko podaljšali še za en mesec. Podpišite in se bomo takoj usedli na letalo. Pripravljeni smo igrati,” je povedal prvi zvezdnik Danske Christian Eriksen.