Dobra novica tudi za Real: Bale pripravljen na Irce

Catherine Ivill/Getty Images

Valižanski nogometni superzvezdnik in član madridskega Reala Gareth Bale bo v prihajajoči tekmi Lige narodov proti Irski na razpolago domačemu selektorju Ryanu Giggsu, kar pa pomeni tudi, da se po srečnem scenariju ob povratku v špansko prestolnico ne bo več nahajal na seznamu poškodovanih.

Status Garetha Bala je bil po poškodbi v tekmi španskega prvenstva, ko je Real šokantno izgubil proti Alavesu, zavit v tančico skrivnosti, saj ga je klub uvrstil na seznam poškodovanih. Wales bo najprej odigral prijateljsko tekmo proti Španiji, na kateri Bale ne bo igral, so pa iz reprezentance sporočili, da bo njihov prvi zvezdnik pripravljen na tekmo Lige narodov proti Irski.

29-letnega Valižana je v zadnjih dneh mučila poškodba prepone, je pa z reprezentanco včeraj že treniral, zdravniška služba Walesa pa zatrjuje, da bodo spremjali njegov napredek in da bo pravočasno pripravljen.

Tako se selektor Ryan Giggs za prijateljski obračun proti Španiji ne bo odločil in mu bo ponudil počitek, že naslednji torek pa bo Bala po vsej verjetnosti v Dublinu poslal na zelenico v prvi postavi.

Wales je Irsko na začetku Lige narodov že premagal s 4:1, Bale oa je bil strelec drugega gola za svojo reprezentanco. Na drugi tekmi je Wales izgubil proti Danski z 2:0.