De Ligt: Hazard je vesoljec, vau!

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nizozemski obrambni nogometaš Matthijs de Ligt je bil po prijateljski tekmi Nizozemske in Belgije v Bruslju očaran nad belgijskim superzvezdnikom Edenom Hazardom.

Reprezentanci Belgije in Nizozemske sta se razšli z neodločenim rezultatom 1:1, za domače je zadetek dosegel Dries Mertens, medtem ko je za goste gol le dobrih deset minut kasneje prispeval Arnaut Groeneveld.

Eden izmed največjih upov nizozemskega nogometa in član amsterdamskega Ajaxa Matthijs de Ligt pa po tekmi ni uspel skriti navdušenja nad igro belgijskega nogometnega zvezdnika in napadalno usmerjenega vezista Chelseaja Edena Hazarda.

“To je bil zame prav poseben večer. Igral sem proti Hazardu in Lukakuju, zares neverjetno. Zaradi takšnih nasprotnikov se sploz začneš ukvarjati z nogometom kot otrok. Za Lukakuja sem vedel, kakšen je, a je Hazard preprosto vesoljec, izven tega sveta,” je bil slikovit 19-letni nogometaš.

Nogometaša Ajaxa, ki ga že nekaj časa mediji povezujejo s prestopom v številne odlične klube, smo v akciji videli le v prvem polčasu, potem pa ga je zamenjal Pablo Rosario