Katanec: Vsak mora priti, to je dolžnost

Getty Images

Antonio Delamea Milnar in Gregor Sikošek sta novinca na seznamu slovenskega selektorja Srečka Katanca, ki je za obračuna proti Malti in Poljski na seznam znova uvrstil tudi Kevina Kampla.

Imamo poškodbe, kazni, nekateri mladi v klubih ne igrajo. Tako ne bom več klical Luke Krajnca, saj ne igra. Ne morem klicati nekoga, ki ne igra. Priložnosti bodo dobivali tisti, ki igrajo v klubih. Sam bom pa ocenil, ali lahko začnejo tekme,” je uvodoma povedal Srečko Katanec in pojasnil, daa bo kapetan Boštjan Cesar najverjetneje zaigral, Bojan Jokić pa zaradi zlomljenega prsta ne bo pripravljen za igro proti Malti in Poljski.

Veliko pozornosti je bilo znova namenjeno Kevinu Kamplu. Ta je nazadnje odpovedal nastop zaradi preutrujenosti, v zadnjem obdobju pa je pokazal dobro formo, nenazadnje je v sredo v Londonu dosegel zmagoviti zadetek za zmago z 1:0 proti Tottenhamu v Ligi prvakov. A tekmo je predčasno končal zaradi poškodbe. Kako resna je, Katanec še ne ve. Po prvih informacijah iz Nemčija bo moral Kampl počivati mesec dni, kar pomeni, da je že izgubljen za obračuna proti Malti in Poljski. “O Kevinu bom govoril, ko ga bom videl. Na seznamu je, ve se, kakšna je dolžnost vsakega reprezentanta. Tisti, ki je na spisku, tudi če je poškodovan, mora priti v reprezentanco, da ga pregleda še naš zdravnik. Videl sem tekmo, videl sem veliko stvari, veseli me, da je po dolgem času vsaj meni izgledal močan, je sprintal, še gol je dal, tako da ima samozavest najverjetneje na vrhu. To je to o Kevinu.”

Obrnil se je tudi na samo tekmo z Malto. “Že ko je bil opravljen žreb, sem opozarjal na Malto. Upam, da igralci pridejo zdravi na zbor in da jih opozorim na to, kaj nas čaka. Čaka pa nas težka tekma, težak tekmec. Naj nas ne zavaja zmaga Škotske proti njim s 5:1, saj so Škoti prvi gol dali slučajno, dobili so izmišljeno enajstmetrovko, pri čemer so sodniki izključili še enega malteškega igralca … Čaka nas ekipa, ki bo igrala bolj ali manj obrambno, ima pa kakovost za prehod v napad, dobre igralce v transformaciji, tako da se lahko opečeš. Treba bo biti potrpežljiv,” meni Katanec. (vir: NZS)

Reprezentanca se bo za zadnjo letošnjo akcijo zbrala v ponedeljek na Brdu pri Kranju.