Delamea Mlinar: Taka priložnost se ne ponudi vsak dan

NK Olimpija/SPS

Olimpija je ob Roku Kronavetru in Mihi Zajcu v Antoniu Delamei Mlinarju dobila še tretjega članskega reprezentanta Slovenije. "Po pravici povedano nisem pričakoval, da bi lahko v tem trenutku prejel vpoklic v člansko reprezentanco," je bil iskren 25-letni branilec.

Antonio Delamea Mlinar je imel v zadnjih dveh letih številne težav s poškodbo kolena, a se je sodeč po njegovih predstavah v letošnji sezoni na igrišče vsakič vrnil še močnejši. Posledica odličnih iger v zeleno-belem dresu je vpoklic selektorja članske izbrane vrste Srečka Katanca za prihajajočo preizkušnjo z Malto v kvalifikacijah za nastop na SP-ju 2018 v Rusiji in prijateljsko tekmo s Poljsko.

Po pravici povedano nisem pričakoval, da bi lahko v tem trenutku prejel vpoklic v člansko reprezentanco. Po drugi strani pa je to potrditev kvalitetnega dela v klubu, naših dobrih iger v državnem prvenstvu in pokalu ter posledično pozitivnih rezultatov, kar se kaže tudi s trenutno podobo prvenstvene razpredelnice. V prvi vrsti se želim zahvaliti izjemnim soigralcem in članom strokovnega vodstva kluba za njihovo nesebično pomoč, brez katere do omenjenega vpoklica zagotovo ne bi prišlo,” se je Mlinar v pogovoru za uradno spetni stran državnih prvakov odzval na prvi vpoklic v člansko reprezentanco.

Ob osvojitvi naslova državnega prvaka z Olimpijo je ta vpoklic brez kančka dvoma ena največjih stvari v dozdajšnjem delu kariere. Ne glede na vse zdravstvene nevšečnosti, ki so me spremljale v zadnjem obdobju, je vpoklic v slovensko člansko izbrano vrsto velika nagrada za ves trud in energijo, ki ju vlagam na vsakem treningu in tekmi. Prepričan sem, da mi bo to dalo še večji zagon za naprej,” je optimističen Mlinar, ki je še dodal: “Zavedam se, da se taka priložnost ne ponudi vsak dan. Tisti, ki me spremljajo od malih nog, dobro vedo, da sem takšen tip nogometaša, ki v vsakem trenutku daje vse od sebe. Na vsakem treningu in tekmi skušam dati svoj maksimum, nič drugače ne bo v reprezentanci, kjer bom z dobrim delom storil vse, da upravičim zaupanje selektorja Srečka Katanca.”