Remi v derbiju Beneluksa, konec grške serije

Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Na prijateljskem obračunu sta se Nizozemska in Belgija razšla s prijateljskih 1:1, Grki pa so nepričakovano doma izgubili proti Belorusiji.

To je bil 127. derbi Beneluksa, v katerem je s 46-imi zmagami uspešnejši Oranje. Belgijci na medsebojnih tekmah proti Nizozemcem že kar 19 let ne poznajo poraza, na zadnjih sedmih obračunih pa so petkrat slavili.

Nizozemska je bila tokrat blizu uspeha, saj je na Amsterdam Areni vodila vse do 82. minute. Domače je v vodstvo v 38. minuti iz enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Vertonghen, popeljal Klassen

Belgijci so v nadaljevanju kontrolirali tekmo, imeli večjo posest žogo, tudi več strelov, a nevarneje niso zapretili. Vse do zadnjih petnajstih minut tekme, ko so tudi prišli do zasluženega remija. Osem minut pred koncem je napadalec Atletica Yannick Carrasco sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je s pomočjo enega izmed domačih branilcev končala v mreži. Gostje bi lahko prišli do popolnega preobrata, a sta v zaključku premalo zbranosti pred golom pokazala Lukaku in Hazard.

Nizozemci v nedeljo pričakujejo nove tri točke, saj gostujejo v Luksemburhu, tudi Belgija pa v Bruslju proti Estoniji ne bi smela imeti težjega dela.

Rdeči vragi bodo imeli priložnost, da sami ostanejo na vrhu skupine H, saj njihova prva zasledovalka Grčija pričakuje kvalitetno Bosno in Hercegovino.

Tudi Grki so se danes s prijateljsko tekmo pripravljali na zahteven kvalifikacijski obračun. Z golom Sergeja Paliceviča so jih nekoliko nepričakovano premagali Belorusi, ki so tako prekinili niz petih zaporednih grških zmag.