Angleži na derbiju odpravili Škote, osmica Nemcev

Gett Images/ Laurence Griffiths

V slovenski kvalifikacijski skupini za uvrstitev na svetovno prvenstvo v nogometu, ki bo poleti 2018 v Rusiji, so zmagali tudi Angleži, ki so z rezultatom 3:0 odpravili Škotsko. Gole so dosegli Daniel Sturridge, Adam Lallana in Gary Cahill, vsi trije z glavo. Slovaška je s 4:0 premagala Litvo.

Derbi večera je bil vseeno v Parizu, kjer je Francija z 2:1 premagala Švedsko. Domačini so imeli že v prvem polčasu več priložnosti za zadetek, a sta mreži obmirovali. V 55. minuti so Švedi, čeprav igrajo brez upokojenega Zlatana Ibrahimovića, povedli z 1:0. Emil Forsberg je mrežo nasprotnika načel z izjemnim prostim strelom s 30 metrov, Hugo Loris je bil nemočen.

Galski petelini so potrebovali samo tri minute, da so izid poravnali na 1:1. V 58. minuti je najprej Dimitri Payet s predložkom zaposlil Paula Pogbaja, ki je izenačil z glavo, v 65. minuti pa je Robin Olsen po dvoboju z Antoinom Griezmannom storil napako, kar je omogočilo Payetu, da je odbitek pospravil v mrežo. Francozi vodijo v svoji skupini z 10 točkami.

Ena najzanimivejših tekem večera je bila v Jerevanu, kjer so Armenci gostili še neporažene Črnogorce. Slednji so v prvem polčasu nadigrali nasprotnika in v razmaku dobre minute dosegli dva zadetka za prednost z 2:0. Zadela sta Kojašević in Jovetić. V drugi polčas so domačini krenili odločno in že v peti minuti nadaljevanja prišli do zadetka pred Grigorjana. V 74. minuti je Harojan izenačil na 2:2, zadetek za zmago pa je v zadnjih sekundah tekme z natančnim strelom od daleč dosegel Gevog Hazardjan.

Spodrsljaj Črne gore v skupini E so izkoristili Poljaki, ki so se prebili na vrh skupine z zmago v Romuniji s 3:0. Kamil Grosicki je v 11. minuti izjemno prodrl po sredini, pet romunskih branilcev je bilo neodločnih in z desnico je zatresel mrežo. Robert Lewandowski je potrdil zmagoi v 82. in 91. minuti z bele točke. Zmagala je tudi Danska, ki je s 4:1 je odpravila Kazahstan.

Svetovni prvaki Nemci so premagali San Marino s kar 8:0. Tri gole je dosegel Serge Gnabry, dva pa Jonas Hector. Kvalifikacije se nadaljujejo v soboto zvečer.