WCQ: Belgija z "osmico", Grki do točke v zadnji sekundi

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

V večernem terminu nedeljskih tekem četrtega kroga evropskih kvalifikacij za SP sta do lahkih zmag prišli Portugalska in Belgija, dramatična tekma med Grčijo in Bosno in Hercegovino pa se je končala brez zmagovalca. Grki so izenačili v dobesedno zadnji sekundi.

Belgija je še naprej vodilna ekipa skupine H. Tokrat so Belgijci prišli do najvišje zmage v teh kvalifikacijah, z 8:1 je padla Estonija. Mrežo gostov je v 8. minuti začel Meunier, do polčasa pa sta zadela še Mertens in Hazard. V prvem delu so Estonci še nekako dohajali domačo ekipo, prek Anierja tudi prišli do gola, v drugem pa doživeli pravi polom. Dvakrat je v polno meril Lukaku, drugič je zadel tudi Mertens, med strelce se je vpisal tudi Carrasco, en gol pa so si Estonci zabili kar sami.

Grčija in Bosna in Hercegovina sta se na zelo razburljivi tekmi razšla brez zmagovalca. Miralem Pjanić je z izjemno izvedenim prostim strelom povedel goste v vodstvo. Slednji so v nadaljevanju tekme kontrolirali potek obračuna, ki pa se je prelevil v dramatično končnico. Najprej sta si v lase skočila Džeko in Papadopolous, ki sta prislužila predčasno pot pod prho, vmešali pa so se tudi navijači. Na igrišče je priletelo nekaj steklenk, toda na srečo nobena ni zadela kakšnega izmed akterjev na igrišču. Vrhunec drame je prišel v 95. minuti, v ko smo z dobesedno zadnjo brco žoge tudi videli zadetek. Za veliko veselje domačih navijačev je poskrbel Tzavellas, ki je Grkom prinesel zlata vredno točko točko. Slednji z desetimi točkami ostajajo na drugem mestu, Bosna in Hercegovina ima še vedno tri točke manj.

Evropski prvaki Portugalci so na krilih Cristiana Ronalda prišli do lahke zmage proti Latviji. Zvezdnik madridskega Reala je v 28. minuti iz enajstmerovke svojo ekipo popeljal v vodstvo, a so Latvijci po dobri uri igre uspeli izenačiti, uspešen je bil Zjuzins. Ronaldo je pred tem zastreljal strel z bele točke, a se je pred koncem tekme vseeno še enkrat vpisal med strelce. V 85. minuti je zadel za 3:1, pred tem je gol dosegel tudi William Carvalho, končni rezultat pa je v sodniškem dodatku postavil Bruno Alves.