CR7 na 4. mestu večne lestvice reprezentančnih strelcev

Gett Images/ Laurence Griffiths

Cristiano Ronaldo je na tekmi z Latvijo v kvalifikacijah za SP 2018 v Rusiji dosegel še svoj 68. reprezentančni zadetek v karieri, kar ga na večni listi strelcev zdaj enači z Robbiejem Keanom in Gerdom Müllerjem. CR7 je v aktualnih kvalifikacijah na tretji tekmi dosegel že sedmi gol.

Zvezdnik madridskega Reala je proti Latviji že v prvem polčasu zadel z enajstmetrovke, in čeprav je v drugem polčasu zgrešil iz še enega strela z bele točke, je v 85. minuti z volejem lepo zaključil za končnih 4:1. V sodnikovem dodatku bi lahko prišel tudi do hattricka, a je zadel prečko.

Cristiano Ronaldo je letos en hattrick v dresu portugalske reprezentance že vpisal, letos oktobra ob domači zmagi proti Andori s 6:0 je najprej dosegel poker zadetkov, potem pa nekaj dni kasneje ob zmagi proti Ferskim Otokom še tri.

Ronaldo je na 136. tekmah v dresu z državnim grbom zdaj dosegel 68 golov, kar ga ne večni lestvici reprezentančnih strelcev enači z legendarnim nemškim reprezentantom Gerdom Müllerjem in irskim golgeterjem Robbiejem Keanom. 31-letnik zdaj lovi tretjega na večni lestvici, Miroslava Kloseja, ki je za Elf zabil 71 golov. Vodi še naprej legendarni Madžar Ferenc Puskas s 84 zadetki, prav tako nekdanji as Real Madrida.