Proti Poljakom za uspešen zaključek leta

Getty Images

Po uspešnem gostovanju na Malti je pred slovensko nogometno reprezentanco še prijateljski obračun s Poljsko v Wroclavu. Srečko Katanec bo na igrišče poslal premešano postavo, saj manjka kar nekaj članov prve enajsterice.

Slovensko nogometno reprezentanco danes ob 20.45 čaka prijateljska tekma s Poljsko, obračun v Wroclawu bo za izbrance Srečka Katanca zadnja tekma v letu 2016. Slovenski selektor bo proti Poljakom ponudil priložnost igralcem, ki v zadnjih tekmah niso veliko igrali, jasno je, da ne bo računal na Jana Oblaka, Boštjana Cesarja, ki sta se že vrnila v klubske sredine, in poškodovanega DejanaTrajkovskega.

Med vratnicama bi tako utegnil dobiti priložnost Vid Belec, ki je doslej zbral tri nastope za slovensko izbrano vrsto. V vseh treh rimerih je šlo za tekmo prijateljskega značaja. “Na vsako tekmo se je potrebno pripraviti maksimalno, ne glede na to, ali gre za prijateljsko oziroma kvalifikacijsko. Poljska ima zelo kakovostno ekipo, dobro stoji na igrišču. Poljaki so zelo konkretni v duelih, tako da bo potrebno dati vse od sebe,” opozarja vratar Carpija.

Spoštljive besede je današnjemu nasprotniku namenil tudi slovenski selektor, ki je bil navdušen nad tem, kar so Poljaki pokazali proti Romunom. “Ogledali so si zadnjo tekmo Poljske. Kar se mene tiče, so odigrali fantastično tekmo in prikazali nogomet, ki se danes mora igrati na najvišjem nivoju. Poljaki so kompaktni, veliko tečejo, vedo, kaj delajo. Po moji oceni je to reprezentanca, ki sodi v sam nogometni vrh,” o Poljakih Katanec.

Slovenski selektor namerava zvečer preizkusiti nekaj novih rešitev, ki bodo pomembne tudi za nadaljevanje kvalifikacij. “To bo prijateljska tekma, na kateri bom dal priložnost velikemu številu igralcev, ki še niso igrali skupaj. Pričakujem, da bodo tudi Poljaki iskali določene rešitve. Fantje imajo priložnost, da se pokažejo,” zaključi Katanec.

Prijateljska tekma med Poljsko in Slovenijo bo danes ob 20:45, gostitelji pa na stadionu Miejski pričakujejo več kot 40.000 gledalcev. (vir: nzs.si)