Messi napovedal silnezio stampa

Argentinci so po dveh zaporednih porazih proti Kolumbiji prišli do izjemno pomembnih točk, a s tem niso pomirili stanja duha v domovini, saj je prvi zvezdnik reprezentance Lionel Messi po tekmi novinarjem sporočil, da v znak protesta v prihodnje on in soigralci ne bodo na voljo za izjave.

Obžalujemo, da je tako, vendar druge izbire nimamo. Vemo, da številni med vami te igre ne igrajo. Obtoževali so nas marsikaj, niso nam izkazali spoštovanja pa se nismo nikoli odzvali. Obtožba na račun Lavezzija je bila preveč. Če tega ne ustavimo takoj, ne bomo nikoli. Vemo, da nas boste še naprej kritizirali, kar je dobro,” je v napovedi silnezio stampe pred zbranimi novinarji dejal Lionel Messi, ki je Kolumbijcem zabil sijajen zadetek iz prostega strela ter prispeval še podajo za zmago s 3:0. “To smo želeli povedati pred vsemi, ne v izjavi, saj se nismo želeli skrivati,” je pristavil Messi in dodal, da so je s soigralci za takšno odločitev odločil predvsem zaradi pisanja o zasebnem življenju nogometašev.

Messi je že v 10. minuti načel mrežo Kolumbije, ko je žogo s prostega strela z okoli 25 metrov poslal pod stičišče prečke in vratnice. Evrogol. Zvezdnik Barcelone je zrežiral tudi drugi zadetek gavčov, ko je lepo podal Prattu, ki je bil natančen z glavo. Zmago je v 84. minuti potrdil Angel Di Maria, ki mu ni bilo težko zadeti po novi akciji Messija.

Argentinci so z zmago skočili na peto mesto južnoameriških kvalifikacij (19 točk), ki prinašajo dodatne kvalifikacije za nastop na SP 2018. Prva ostaja Brazilija (v Peruju je slavila z 2:0) s 27 točkami, sledijo Urugvaj s 23 točkami (v Čilu klonil z 1:3), Ekvador (doma s 3:0 boljši od Venezuele) in Čile (oba 20 točk).