Američanke ubranile naslov in četrtič postale najboljše

Nogometašice ZDA so na SP v nogometu za dekleta ubranile naslov najboljših na svetu in se z zmago proti Nizozemski povspele še četrtič v svoji zgodovini na sam svetovni vrh.

Američanke, ki so blestele skozi celotno Svetovno prvenstvo so povsem zasluženo premagale tudi Nizozemke in po letu 2015 znova prišle na svetovni vrh ženskega nogometa.

Prvenstvo, ki je tokrat potekalo v Franciji se je vseskozi odvijalo po željah Američank. V skupini so bile boljše od Švedske, Čila in Tajske, potem pa so v osmini finala premagale Španke (2:1), v četrtfinalu je padla Francija (2:1) in v polfinalu še reprezentanca Anglije (2:1). So edina reprezentanca, ki je na SP dobila prav vse tekme po rednem delu.

Danes v velikem finalu v Lyonu pričakovano večjih težav z Nizozemkami niso imele. Skozi celotno srečanje so bile Američanke boljše in na koncu zasluženo slavile z 2:0. V 61. minuti je nasprotnikovo mrežo načela Megan Rapinoe iz enajstmetrovke, v 69. minuti pa je končni rezultat postavila Rose Lavelle. In četrto slavje na SP se je za ZDA lahko začelo.