Ahmad Ahmad novi predsednik afriške nogometne zveze

Getty Image

Issa Hayatou se po 29 letih poslavlja z mesta predsednika Afriške nogometne zveze (Caf). Na današnjih volitvah na kongresu CAF v Adis Abebi je 70-letnega Kamerunca premagal Ahmad Ahmad z Madagaskarja, poročajo agencije.

Getty Image

Hayatou, tudi podpredsednik Fife, je Caf ne glede na afere, ki so pretresle svetovni nogomet, vodil vse od leta 1988.

Na kongresu so v svojo sredino kot 55. članico sprejeli tudi nogometno zvezo Zanzibarja, ki v okviru Tanzanije uživa nekakšno polavtonomijo. Vsaj v nogometu bo Zanzibar zdaj avtonomen, podobno kot to v Evropi denimo velja za Gibraltar ali pa Ferske otoke. S sprejemom Zanizabarja pa ima Caf še eno podobnost z Evropsko nogometno zvezo, saj imata obe organizaciji zdaj po 55 članic.