Škoti na "generalki" razočarali, Strachan optimist

Reprezentanca Škotske je štiri pred tekmo s Slovenijo odigrala prijateljsko tekmo s Kanado. Nasprotniki Slovencev na generalki niso blesteli, rezultat je bil 1:1. Gordona Strachana skrbi predvsem neigranje njegovih reprezentantov.

Kanada, ki je na FIFI-ni lestvici šele na 117. mestu, je na Easter Roadu v Edinburghu celo povedla. Napako v zadnji vrsti Škotov je izkoristil Fraser Aird, ki igra v drugi škotski ligi, in šokiral domače navijače. Končni rezultat je pred 9.150 navijači deset minut pred odmorom postavil Steven Naismith, ki je pred vrati preusmeril strel Toma Cairneyja.

V prvih 15 minutah smo izgubili precej žog in to se je poznalo v nadaljevanju, ko nikakor nismo našli prave igre. Take stvari se dogajajo, ker igralci ne igrajo redno v svojih klubih,” je po tekmi povedal Gordon Strachan.

Ena izmed naših najboljših odločitev v zadnjem času je ta, da smo odigrali to prijateljsko tekmo. Našli smo ogromno stvari, ki se jih lahko še izboljša do nedelje. Težko je pričakovati od igralcev, ki skoraj nič ne igrajo, da bodo prekipevali od samozavesti. Naučili smo se pomembne lekcije, da si nikakor ne smemo privoščiti toliko napak pri podajah v uvodne četrt ure. Vse skupaj se pozna na hitrosti, igralci nimajo pravgea občutka za podaje in tudi pred vrati ni pravih reakcij,” je napake analiziral 60-letni škotski selektor, tudi nekdanji nogometaš Manchester Uniteda.

V kvalifikacijah za SP so Škoti v nezavidiljivem položaju. Po štirih krogih so vpisali le štiri točke, zato je zmaga v nedeljo, ko na Hampden Park prihaja Slovenija, nujna.