Fantastična Brazilija brez težav, Messi rešil Argentino

Getty images/Buda Mendes

Brazilija nadaljuje s prepričljivimi predstavami v kvalifikacijah za nastop na SP 2018 v Rusiji, potem ko je v gosteh s 4:1 odpravila Urugvaj. Veliko težje so do novih treh točk prišli Argentinci. Gavči so Čile odpravili s sumljivo dosojeno enajstmetrovko, ki jo je v zadetek pretvoril Lionel Messi.

Obračun v Montevideu se je sicer začel sanjsko za domačine, ki so po natačno izvedeni najstrožji kazni Edinsona Cavanija povedli že v osmi minuti, a v nadaljevanju je vse potekalo v ritmih sambe. Paulinho je že deset minut kasneje izenačil izid, v drugem polčasu pa se še dvakrat vpisal med strelce. Za najlepšo potezo srečanja je v 74. minuti poskrbel Neymar, ki je nasprotnega vratarja premagal s čudovitim lobom.

Brazilci po novi zmagi prepričljivo ostajajo na prvem mestu. Po 13. krogih imajo na svojem računu 30 točk, sedem več od Urugvaja, na tretjem mestu so Argentinci z 22 točkami. Gavči tudi tokrat niso blesteli in do konca trepetali za zmago proti Čilu. Edini zadetek je že v 15. minuti iz sumljivo dosojene enajstmetrovke zabil Lionel Messi, na drugi strani pa so gostje zapravili nekaj lepih priložnosti za izenačenje, med drugim je Alexis Sanchez stresel prečko.

Kolumbija je z zadetkom Jamesa Rodrigueza odpravila Bolivijo, Paragvaj je bil boljši od Ekvadorja (2:1), medtem ko sta se Venezuela in Peru razšla brez zmagovalca (2:2). Južnoameriške kvalifikacije za SP 2018 se nadaljujejo v torek in sredo in jih spremljajte v živo na programih Sportkluba.