Maestralni Tadić tlakoval pot novi zmagi Srbije!

FSS

Nogometna reprezentanca Srbije je po preobratu premagala Gruzijo v petem kolu kvalifikacijske skupine D za svetovno prvenstvo v Rusiji 2018. Dušan Tadić je sodeloval pri vseh treh zadetkih za zmago s 3:1, Orli pa tako ostajajo neporaženi. Imajo tri zmage in dva remija na petih tekmah.

Že v šesti minuti tekme pa je Gruzija pripravila velik šok za srbsko reprezentanco; Aleksandar Kolarov je napravil veliko napako, po kateri je Kacharava prišel do žoge in jo potisnil v mrežo – 1:0.

Aleksander Kolarov je imel priložnost za izenačenje že nekaj minuta kasneje, a je iz prostega strela poslal žogo čez vrata. V prve pol ure igre Srbija sicer ni uspela resneje ogroziti domačega vratarja.

FSS

V predzadnji minuti prvega polčasa si je Srbija priigrala enajstmetrovko. Kostić je padel v kazenskem prostoru, z 11 metrov pa je bil precizen Dušan Tadić, za katerega je to četrti kvalifikacijski gol.

FSS

V 64. minuti si je Srbija priigrala preobrat;Tadić je našel Aleksandra Mitrovića, ki se je obrnil in z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo Gruzije – 1:2.

Dušan Tadić je bil še naprej “alfa in omega”Srbije. V 86. minuti je podal do debitanta Gaćinovića, ki je že na prvi tekmi v dresu z državnim grbom dosegel zadetek – 1:3!

Srbija je zdaj prva v skupini, a se ima Irska zvečer priložnost vrniti na vrh. Toda Irce čaka otoški dvoboj z reprezentanco Walesa.