Kalinić zadel za prvi poraz Ševčenkove Ukrajine

V petek so bile v kvalifikacijah za SP v Rusiji na delu evropske ekipe s treh skupin. Hrvati so na polnem Maksimiru z 1:0 premagali Ukrajince, ob tem pa je edini zadetek v 38. minuti dosegel Nikola Kalinić. Na otoškem derbiju med Irsko in Walesom ni bilo golov. Italijani in Španci niso imeli težav.

Getty Image

Do vodstva so Hrvati prišli v 38. minuti. Akcijo je začel Luka Modrić, ki je podal do Ivana Rakitića, ta pa je znotraj kazenskega prostora našel napadalca Fiorentine, ki je z natančnim strelom desno matiral ukrajinskega vratarja.

Edino pravo priložnost za Ukrajince v prvem polčasu je pripravil Andrej Jarmolenko, ki je sprožil nevaren zaključni strel z levico. Na pravem mestu je bil hrvaški vratar.

V drugem polčasu se je tempo igre zmanjšal. Jarmolenko je imel v 78. minuti priložnost prelisičiti Danijela Subašića. Najbližje golu v drugem polčasu je bil igralec Reala iz Madrida in kapetan “vatrenih” Luka Modrić. Samostojno je šel v akcijo – odlično je preigral ukrajinske igralce in s svojo levico sprožil strel na gol, a se je z odlično obrambo izkazal Andrej Pjatov. Hrvati vodijo v skupini I s 13 točkami, sledijo Islandci z 10 točkami. Ukrajina in Turčija jih imata po 8.

V Palermu so nered delali navijači Albanije, saj so petarde pokale na gostujoči mreži, medtem ko je na igrišču dvakrat počilo v mreži vratarja Thomasa Strakoshe. Prvi zadetek na tekmi je v 12. minuti z bele točke dosegel Romin veteran Daniele de Rossi, piko na i prepričljivi zmagi pa je v 71. minuti po podaji Davideja Zappacoste z glavo postavil Ciro Immobile.

Zmagala je tudi Španija, ki je Izrael ugnala s 4:1, zato sta dve nekdanji svetovni prvakinji v skupini G še vedno izenačeni pri 13 točkah.

V skupini D pa po spodrsljaju Ircev z Walesom vodi Srbija.