Katanec: Navijači naj nam oprostijo, če lahko

Getty Images

Srečko Katanec se je po bledi predstavi proti Škotski posul s pepelom in odgovornost za prvi poraz v kvalifikacijah za SP 2018 prevzel na svoja ramena. "Odgovoren sem jaz, če imam na igrišču igralce, ki v klubu ne igrajo."

Da so Slovenci v Glasgowu odigrali izjemno slabo, če ne kar katastrofalno, je po tekmi priznal tudi selektor Srečko Katanec. “Slabo. Čestitke Škotom. Slovenija ni bila agresivna, igriva. V principu nismo pokazali ničesar. To je to. Pred tekmami preberem marsikaj, fantje govorijo, kako gremo po zmago in podobno, kako smo dobri in samozavestni. Igralci imajo 90 minut in to lahko pokažejo. Danes žal nismo. Jaz vodim to ekipo, to je tako. Veliko komponent je… Zaradi katerih smo danes izgledali tako. Ne bi iskal alibijev. Ne morem biti zadovoljen. Prvi polčas je bil izredno slab,” je priznal prvi mož slovenske stroke in se dotaknil tudi menjav, ki jih je opravil v želji, da bi izboljšal slovensko igro: “Dobra igra do menjave z Bezjakom? (odgovori na mnenje novinarja, da je Slovenija do menjave Bezjaka igrala dobro, op.p.) Če so menjave krive… Bezjak fizično ni bil več…. Sveža kri. Želel sem igralce s samozavestjo, ki bi lahko tekli in odgovorili fizičnim zahtevam. Desni bočni nas je dobro prebijal in nam povzročal preglavice. Pod to danes sem podpisan, to je bilo zelo slabo.”

Katanec tudi v primeru (nezasluženega) remija ne bi bil preveč zadovoljen, saj meni, da nam točka v boju za odhod v Rusiji ne bi prinesla veliko: “Točka ne prinaša ničesar. Želim videti igro, samozavestne fante, da si dvakrat podajo žogo med seboj. Bil bi nezadovoljen tudi z 0:0, nič nam ne bi pomenila. Skrilo bi to marsikaj, kar danes ni bilo v redu. Žal določeni fantje v klubih ne igrajo. Bomo videli, kako bo naprej. Odgovoren sem jaz, če imam na igrišču igralce, ki v klubu ne igrajo.”

Po prvem porazu v petih tekem kvalifikacije seveda niso izgubljene, a jasno je, da ob podobni igri na prihodnjih obračunih Boštjan Cesar in soigralci nimajo veliko razlogovo za optimizem. “Povedal sem jim to, kar vam. Kvalifikacije niso ogrožene. Prvi ne moremo biti, drugi smo lahko, ampak z drugačno situacijo. Če bodo igralci v klubih igrali, bodo samozavestni, bolje bodo pripravljeni in to je to. To ni alibi. Ne znam sestavtii ekipe, da bi dal vanjo pet novih namesto tistih ki ne igrajo, na treh treningih tega ne znam. Navijači naj nam oprostijo, če lahko. Kvalifikacije se bodo reševale meseca septembra,” je prepričan Srečko Nacionale. (vir: nogomania.com)