Buffon: Pripravljen bom tudi za dva tisoč tekem

Claudio Villa/Getty Images

Legendarni italijanski vratar Gianluigi Buffon je v petek ob zmagi Italije proti Albaniji vpisal že tisoči uradni nastop v članski konkurenci, kasneje pa napovedal, da želi med vratnicami priti do številke dva tisoč.

Legendarni 39-letni Gianluigi Buffon se je ob jubileju veselil gladke zmage proti Albaniji z 2:0, s katero so azzuri naredili nov korak proti uvrstitvi na svetovno prvenstvo v Rusiji. Vratar Juventusa je v petek vpisal že tisoči uradni nastop, ko seštejemo predstave na klubski in reprezentančni ravni.

Bili ste res neverjetni – hvala vsem. Poskušal bom biti pripravljen, da proslavim dva tisoč nastopov,” je po tekmi z Albanijo na Twitterju zapisal Gigi.

Ko se bodo Italijani v torek na prijateljskem srečanju pomerili z Nizozemsko (ob 20:45 v živo na SK 3), bo Buffon najverjetneje na klopi, priložnost med vratnicama pa bo dobil njegov “naravni naslednik” Gianluigi Donnarumma.