Zmaga BIH v Elbasanu, Estonija šokirala Hrvate

Getty Images/Philipp Schmidli

Nogometaši Bosne in Gercegovine so dosegli zmago na prijateljski tekmi v Elbasanu proti Albaniji z 2:1, medtem ko je Hrvaška svojo prijateljsko tekmo v Talinnu visoko izgubila s kar 3:0.

BiH je slavila protiv Albanije sa 2:1 u Elbasanu, pogocima Edina Džeka i Senada Lulića u prvom poluvremenu. Poraz domaćina je ublažio Baljaj sredinom drugog poluvremena.

Hrvaška je doživela nepričakovan debakel v Talinnu, potem ko je Estonija smagalas 3:0 z zadetki Lutsa, Vasiljeva in Zenjova.

Na tekmi dneva sta se srečali Rusija, gostiteljica bodočega svetovnega prvenstva, in Belgija. V Sočiju se je tekma končala brez zmagovalca (3:3). Domačin je že v tretji minuti povedel po golu Vasina, a so Vragi spreobrnili potek srečanja v svojo korist. Še pred polčasem je zadel Kevin Mirallas in Christian Benteke dvakrat, Belgija je vodila z 1:3.

Vseeno se je Zbornaja Komanda uspela izogniti porazu na otvoritvi Olimpijskega stadiona, saj je najprej na 2:3 znižal rezervist Aleksej Mirančuk, nato pa je zadel Aleksander še Buharov v drugi minuti sodnikovega dodatka

Makedonija je prepričljivo premagala Belorusijo s 3:0, potem ko je dva zadetka za zmago prispeval legendarni Goran Pandev. Gruzija pa je s kar 5:0 razbila Latvijo.