Argentina brez Messija izgubila v visokem La Pazu

FIFA Svetovno Prvenstvo 28. Mar 201723:57 > 29. Mar 2017 2:09
Otto Greule Jr/Getty Images

Brez suspendiranega prvega zvzednika Lionela Messija so imeli Gavči na gostovanju v La Pazu ogromno težav. Neprepričljiva Argentina je izgubila z 2:0. Kolumbija je premagala Ekvador z 2:0 in se prebila na drugo mesto, Čile pa ni imel nobenih težav z Venezuelo - 3:1.

Gola za reprezentanco Bolivije sta zabila Arce in Moreno, kar pomeni, da so Argentinci po dveh zmagah znova utrpeli poraz, zato njihova uvrstitev na mundial ostaja ogrožena. Gavči so trenutno na petem mestu, ki pelje samo v medcelinske kvalifikacije, imajo 22 točk, kar je samo dve več od šestouvrščenega Ekvadorja.

Domačini so povedli v 31. minuti tekme, ko je Escobar z lepo globinsko žogo zaposli Juana Carlosa Arceja. Ta se je lepo ustavil in z glavo obrnjen proti hrbtu dosegel lep zadetek.

V 52. minuti je argentinska obramba slabo odreagirala in dovolila, da je Flores prišel do žoge na levi strani in pošlje predložek v kazenski prostor, kjer je žogo brez težav v mrežo pospravil Moreno.

Na drugi kvalifikacijski tekmi je Kolumbija v Quitu dosegla zmago proti Ekvadorju z 2:0, gostje pa so oba gola dosegli že v prvem polčasu.

V 20. minuti je po podaji v kazenski prostor Borja lepo zaposlil Jamesa Rodrigueza za 1:0.

Do konca polčasa je Kolumbija podvojila prednost; v 34. minuti se je Rodriguez znašel v vlogi asistenca, ko je lepo podal za goal Juanu Cuadradu.

Delo Kolumbijcev je bilo še olajšano v 61. minuti, ko je Caicedo dobil drugi rumeni karton, tako da so Kofetarji zlahka zadržali prednost.

Kolumbija je druga na razpredelncii s 24 točkami, kar je šest manj od Brazilije, medtem ko jih ima Ekvador na šestem mestu 20.

Čile pa pričakovano ni imel težav z zadnjeuvrščeno Venezuelo 3:1. Blestel je Alexis Sanchez, ki je z lepim prostim strelom domačin že v 5. minuti priigral prednost, nato pa je Esteban Paredes z dvema goloma potrdil zmago.

Tolažilni zadetek za goste je sicer v 63. minuti dosegel Jose Rondon.

Čile si zdaj z Urugvajem deli 3. mesto, obe selekciji imata po 23 točk.