Brazilija prepričljivo do zmage, Urugvaj pa tone

Bruno Zanardo, Getty Images

Brazilija je dosegla še osmo zaporedno zmago v južnoameriških kvalifikacijah za uvrstitev na SP, je namreč samo še korak od potrditve poti v Rusijo 2018.

Brazilija je na Corinthinas Areni v Sao Paulu prepričljivo premagala Paragvaj s 3:0 in se utrdila na prvem mestu razpredelnice v južnoameriški kvalifikacijski skupini.

Po lepi dvojni podaji s Paulinhem je domačim prednost v 34. minuti prinesel Roberto Firmino. V 53. minuti je nato z bele točke slabo meril Neymar, ki pa je nekoliko minut kasneje pretekel več kot 50 metrov in tudi ob pomoči gostujočega branilca povišal domačo prednost na 2:0.

Končni rezultat je postavil Marcelo v 86. minuti, ponovno pa je bil asistent Paulinho.

Peru je na nacionalnem stadionu po preobratu z 2:1 premagal Urugvaj, čepravje Carlos Sanchez gostom v 30. minuti zagotovil prednost.Paulo Guerrero je izenačil štirim minute pozneje, v 62. minuti pa je zmagoviti zadetek za Peru, ki ostaja v bitki za mundial, dosegel Edinson Flores.

urugvaj je torej doživel tretji zaporedni kvalifikacijski poraz.