Kuban in Lokomotiva v finalu ruskega pokala

Uncategorized 21. Maj 201510:36 > 23. Nov 2015 11:11

Ljubljana – Danes ob 18:00 v živo na SK 3 ob komentarju Tonija Cahunka spremljajte finale ruskega pokala med Kubanom in Lokomotivo iz Moskve. Kdo se bo veselil zmage v Astrakhanu?

Ruski ljubitelji nogometa bodo novega pokalnega zmagovalca dobili v daljnem Astrakhanu, enem najjužnejših ruskih mest, nedaleč od izliva Volge v Kaspijsko jezero. Čeprav je Krasnodar od prizorišča finala oddaljen kar 800 kilometrov, je vseeno bližje od Moskve, tako da ne čudi, da bodo imeli nogometaši Kubana na tribunah veliko več navijačev od Lokomotive. Klubu iz ruske prestolnice v korist ne govorijo niti zadnji rezultati. V finale pokala se je prebil po dokaj srečni zmagi proti drugoligašu Gazovika, nekaj upanja navijačem daje sprememba na klopi, kjer je neuspešnega Miodraga Božovića zamenjal Igor Cherevchenko in klub v zadnjem krogu ruskega prvenstva popeljal do lahke zmage s 3:0 proti Rubinu.

“Odpoved Božoviću je prišla kot veliko presenečenje, zmaga proti Rubinu pa je brez dvoma dvignila ekipo. Mirno se pripravljamo, dobro se zavedamo pomembnosti tekme, ki nas čaka, velika odgovornost je na meni in igralcih. Osebno sem igral v petih finalih kot igralec, sedaj pa me čaka prvo v vlogi trenerja,” je pred finalom dejal začasni trener Lokomotive Cherevchenko, vezist Alexander Samedov je dodal: “Še vedno se spominjam Lužnikov 2007, ko sem z Lokomotivo osvojil pokal. V Astrakhanu nas čaka dobra atmosfera, verjamem, da nam bo znova uspelo.” Za Moskovčane bo to sedmi pokalni finale, v katerem bodo lovili že šesto zmago.

“Kuban je klub star 87 let, toda to je zanj prvo finale in vemo, kaj pomeni ta tekma. S pripravami nismo začeli pred kratkim, ampak se za ta rezultat pripravljamo že zelo dolgo. Nihče ne potrebuje dodatne motivacije, samo dejstvo, da smo v finalu je več kot dovolj velika motivacija,” je pred finalom dejal trener Kubana Leonid Kuchuka.

Ruski pokal, finale:

Ob 18:00 v živo na SK 3:Kuban Krasnodar – Lokomotiva Moskva