Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

17.10.2020 | 20.23

Ibra za prekinitev petletnega prekletstva Milana

Veliki milanski mestni Derby della Madonnina se je končal z zmago Milana proti Interju z 2:1, kar je bila prva zmaga rdeče-črnih proti velikim rivalom po petih letih. Oba zadetka je dosegel Zlatan Ibrahimović.

AC Milan

Marco Luzzani/Getty Images

Milan je na mestnem derbiju proti Interju nazadnje slavil na začetku leta 2016, ko je na njegovi klopi sedel še Siniša Mihajlović. Glavni junak rdeče-črnih je bil Zlatan Ibrahimović, ki je znal izkoristiti darila Interja.

Šved je najprej zadel v 12. minuti, ko mu je Samir Handanović sprva ubranil strel iz najstrožje kazni, vendar prvi prišel do odbitka in žogo pospravil v mrežo. Štiri minute kasneje je Rafael Leao poslal predložek v kazenski prostor, ki mu ni bilo težko podvojiti prednosti svoje ekipe.

Čeprav je Inter relativno hitro odgovoril, saj je Romelu Lukaku v 28. minuti izkoristil odlično podajo Ivana Perišića, do konca srečanja ni uspel ponoviti vaje iz prejšnjega derbija, ko je zaostanek z 2:0 spreobrnil v zmago s 4:2.

Inter je v preostanku srečanja imel rahlo pobudo, lepše priložnosti pa Milan, toda na koncu je ostalo 2:1 za Milan.

Milan je edina ekipa s popolnim izkupičkom po štirih odigranih tekmah. Atalanta, ki je ob povratku Josipa Iličića na igrišče klonila proti Napoliju, ima tri točke manj, Inter pa za mestnimi tekmeci zaostaja pet točk.