Michael Regan/Getty Images

09.11.2020 | 08.04

Neverjetni Ibra pri 39-letih popravil rekord Milana

AC Milan

Milan se je v zadnjih trenutkih obračuna sedmega kroga Serie A uspel izogniti porazu proti Veroni (2:2). Rdeče-črnim je točko prinesel neuničljivi Zlatan Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović

Getty images/Paolo Rattini

Zlatan Ibrahimović je v tretji minuti sodnikovega podaljška z glavo zadel mrežo ekipo iz "mesta ljubezni" in se tako odkupil za zapravljeno enajstmetrovko v 65. minuti. Ibra je udaril močno in preko vrat Verone.

Ibrahimović se je tako še sedmič zapored vpisal med strelce na tekmie Serie A, kar v zgodovini ni uspelo nobenemu drugemu nogometašu kluba iz San Sira. Izkušeni napadalec je uspel popraviti rekord Andreja ševčenka in samega sebe.

Šved je serijo začel 29. julija na obračunu s Sampdorio, ko je zadel dvakrat, nato pa je zatresel še mrežo Cagliaria, Bolgone (dvakrat), Interja (dvakrat), Rome (dvakrat), Udineseja in Verone. V obračunih s Crotonejem in Spezio ga ni bilo v postavi zaradi koronavirusa.

Ibrahimović je v drugem delu minule sezone dosegel deset golov na 18 obračunih.