Insigne kot kaže ostaja v Napoliju

Serie A 15. Apr 201710:42 > 10:50
Getty Image

Izvrstni napadalno usmerjeni zvezni igralec Napolija Lorenzo Insigne se je s klubom iz Neaplja dogovoril za podaljšanje pogodbe. Napoli bo tako zadržal enega izmed svojih najpomembnejših igralcev.

Lorenzo Insigne je bil po odlični sezoni na vrhu želja Milana, Arsenala in madridskega Atletica, na koncu pa se je odločil, da bo ostal v Napoliju. Pogajanja za novo pogodbo so bila dolga in napeta. Predsednik klubaAurelio De Laurentiis je vzrajal pri plači, ki bo nogometašu letno prinesla 3,5 milijona evrov, in odkupni klavzuli v višini 100 milijonov evrov. Zastopniki enega izmed glavnih zvezdnikov ekipa Napolija so želeli plačo visoko vsaj štiri milijone in pogodbo brez odkupne klavzule, kar pa je bilo preoptimistično.

25-letnik je vse od začetka članske kariere član Napolija, med letoma 2010 in 2012 pa je kot posojen nogometaš minute in izkušnje nabiral pri Foggiji in Pescari. Za zaenkrat še vedno aktualnega italijanskega podprvaka je Insigne na 161 tekmah dosegel 36 golov.