Pri Juventusu po spodrsljaju Rome hladijo šampanjec

Serie A 15. Apr 201717:13 > 17:36
Getty images/Giuseppe Bellini

Ekipa Juventusa je premagala Pescaro na gostovanju z 2:0 v 32. krogu Serie A. Po remiju Rome z Atalanto (1:1) so Juventini zdaj na pragu novega naslova prvaka, ki bo že šesti zaporedni. Crotone in Palermo pa skupaj s Pescaro počasi pakirata kovčke za Serie B.

“Stara dama” je rutinirano premagala Pescaro, bodočega člana Serie B, z zadetkoma Gonzala Higuaina. Argentinec je dosegel še svoj 22. in 23. zadetek letošnje sezone in se nahaja na tretjem mestu liste strelcev.

Roma je na Olimpicu proti Atalanti odigrala neprepričljivo tekmo in remizirala z 1:1. Za ekipo iz Bergama je zadel Jasmin Kurtić v 22. minuti tekmi, medtem ko je končni izid postavil Edin Džeko v 50. minuti tekme.

Zadel je tudi prvi strelec lige Andrea Belotti, ki je zagotovil točko Torinu na tekmi s Crotonejem.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Ekipa Lazia je remizirala z Genoo (2:2) in tako izgubil vse možnosti za tretje mesto in kvalifikacije za Ligo prvakov. Zadetka za nebeško plave sta dosegla Lucas Biglia in Luis Alberto. Strelca za Genovo sta bila sicer Giovanni Simeone in Goran Pandev.

Palermo se je z remirjem proti Bologni (0:0) praktično poslovil od igranja med elito, Cagliari pa je na svojem igrišču premagal Chievo s 4:0.