Insigne postal najbolje plačan nogometaš Napolija

Serie A 22. Apr 201713:02 > 13:10
Getty Image/Francesco Pecoraro

Lorenzo Insigne je podaljšal pogodbo z Napolijem.

Insigne je pogodbo podaljšal do leta 2022, po novem dogovoru pa bo na jugu Italije, namesto dosedanjih 1,8 milijona, služil 5 milijonov evrov na sezono. Italijan je letos najboljši igralec Napolija. Dosegel je 16 golov, še desetkrat podal, tako da je odločitev predsednika kluba Aurelia de Laurentisa o podaljšanju logična.

S predsednikom sva se zlahka dogovorila. Nova pogodba mi je bila trenutno najpomembnejša zadeva. Če bi mi nekdo pred 13 leti rekel, da bom z Napolijem podpisal do leta 2022, mu ne bi verjel. Upam, da se bomo čez pet let spet pogovorili in podpisali novo pogodbo. To je moj dom,” je dejal Insigne.

De Laurentis je bil z opravljenim poslom prav tako zadovoljen: “Insigne je edinstven nogometaš. Vesel sem zanj in prepričan sem, da bo postal klubska legenda. Upam, da dočakaš 120 let in boš lahko o svojih dosežkih pripovedoval svojim vnukom. Predvsem pa sem prepričan, da bomo v Neapelj kmalu prinesli Scudetto.”