Sarma ubranil enajstmetrovko, a vseeno prejel pet golov

Serie A 22. Apr 201722:31 > 22:42
Gett Images/ Laurence Griffiths

V derbiju kroga italijanskega prvenstva sta se pomerila Fiorentina Josipa Iličića in Inter Samirja Handanovića. Uspešnejši je bil napadalec slovenske reprezentance, ki se je s svojimi soigralci veselil pomembne zmage (5:4).

Interju je kazalo bolje, saj je po prvem polčasu vodil z 2:1. Zadela sta Perišić in Icardi, za Fiorentino pa je v polno meril Vecino. Takoj na začetku drugega dela se je v svojem slogu izkazal Samir Handanović, Bernardeschiju je namreč ubranil enajstmetrovko.

Toda to Interju ni kaj prida pomagalo, saj je odigral katastrofalen drugi polčas (vse do zadnjih minut). Fiorentina je tudi ob pomoči Josipa Iličića, ki je v igro vstopil v 58. minuti, namreč skreirala popoln preobrat.

V 63. minuti je izenačil Astori, nekaj sekund kasneje je spet zadel Vecino, Inter pa je z dvema zadetkoma v 70. in 79. minuti v velike težave Babacar. Gostje so sicer pred koncem tekme zadeli še dvakrat in se s tem povsem vrnili v igro. V 88. in 90. minuti je zadel Icardi, ki je tako dosegel hat-trick, za kaj več pa je njegovemu moštvu preprosto zmanjkalo časa.