Atalanta ukradla dve točki Juventusu

Serie A 28. Apr 201722:47 > 22:48
Valerio Pennicino/Getty Images

Na prvi tekmi 34. kroga italijanskega državnega prvenstva sta se Atalanta in Juventus v Bergamu razšla brez zmagovalca (2:2). Za Staro damo je bila to generalka pred sredino prvo polfinalno tekmo Lige prvakov proti Monacu.

Atalanta je povedla preko Andree Contija v 45. minuti tekmi, ko je podajo v kazenski prostor poslal Alejandro Gomez. Juventus se je nato v tekmo vrnil zahvaljujoč avtogulo Leonarda Spinazzole v 50. minuti tekme. V želji, da bi žogo odbil, jo je namreč nespretno poslal v lastno mrežo.

Po nekaj izjemnih priložnostih je Stara doma končno povedla z zadetkom Danija Alvesa, ki je izkoristil podajo Miralema Pjanića.

Zdelo se je, da bo Juventus po preobratu zmagal, a je bil to račun brez krčmarja, saj je Remo Fuler Atalanti prinesel točko v 90. minuti tekme.

Juve ima trenutno 84 točk na prvem mestu razpredelnice v Serie A, medtem ko je Atalanta na petem mestu s 64 osvojenimi točkami izenačena z Lazijem, a ima tekmo več.